Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSalyazıda - eğitim <a href=GaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 18 kişi C.tesi Mayıs 12, 2012 3:30 pm tarihinde online oldu.
En son konular
» Beldemizden 2 Vefat Haberi
Salyazıda - eğitim Icon_minitimeSalı Ağus. 12, 2008 1:34 am tarafından admin

» peygamber efndimizin vefatı 2.
Salyazıda - eğitim Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 10:12 am tarafından sari_seytan

» peygamber efndimizin vafatı
Salyazıda - eğitim Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 10:12 am tarafından sari_seytan

» veda haccı
Salyazıda - eğitim Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 10:11 am tarafından sari_seytan

» peygamber efendimizin evlenmesi
Salyazıda - eğitim Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 10:09 am tarafından sari_seytan

» peygamber efendimizin gençliği
Salyazıda - eğitim Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 10:09 am tarafından sari_seytan

» peygamber efendimizin çocukluğu 2.
Salyazıda - eğitim Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 10:08 am tarafından sari_seytan

» peygamber efendimizin çocukluğu 1.
Salyazıda - eğitim Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 10:07 am tarafından sari_seytan

» İsimleri ve künyeleri
Salyazıda - eğitim Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 10:06 am tarafından sari_seytan

» mübarek soyu
Salyazıda - eğitim Icon_minitimeC.tesi Tem. 12, 2008 10:06 am tarafından sari_seytan

REKLAMLAR
ALLAH(c.c.) İSİMLERİ
En iyi yollayıcılar
sari_seytan
Salyazıda - eğitim Vote_lcapSalyazıda - eğitim Voting_barSalyazıda - eğitim Vote_rcap 
admin
Salyazıda - eğitim Vote_lcapSalyazıda - eğitim Voting_barSalyazıda - eğitim Vote_rcap 
alidogan
tacettinkurt
mehmet-1905
<büşra>
gurbet>kusu29
dj yalnız-29
Galeri
Salyazıda - eğitim Empty

Salyazıda - eğitim

YazarMesaj
admin

admin

Erkek
iş/hobiler : dj+web tasarim+site açmak
AD : Enes
SOYAD : KILIÇ
www.salyazili.tr.gg HİÇ GİRDİNİZMİ : evet

Salyazıda - eğitim Empty
MesajKonu: Salyazıda - eğitim   Salyazıda - eğitim Icon_minitimeÇarş. Tem. 02, 2008 7:03 am

Salyazıda eğitim

Tarihçesi:
Beldede Cumhuriyet dönemi öncesi medrese eğitimi ve öğretimi yapılmıştır.
1923-1925 yılları arasında Trabzon ili Sürmene ilçesinden İdris Hoca tarafından bugünkü camiinin yanındaki medresede hem Kuranı Kerim hem de eski Türkçe harflerle Osmanlıca dersler verilerek okuma yazma öğretimi yapılmıştır.
Bu kişi aynı zamanda köyün imamlığını da yapmıştır.
Bundan sonraki yıllarda Gümüşhaneli Muharrem Ulemaoğlu tarafından aynı medresede kadrolu olarak yalnız Osmanlıca dersleri verilmiştir.
Bu eğitim v eÖğretime 3 Kasım 1928 de ilan edilen harf inkılabına kadar devam edilmiştir.

Harf devrimi ile arapça harflerle yapılan eğitim ve öğretime son verilmiştir. Latin alfabesiyle okuma ve yazma öğretimine geçilmiştir.
İlimiz bağlarbaşı semtinden muallim kazım tanguroğlu tarafından aynı medresede yeni harflerle okuma yazma kursları verilmiştir.

Medrese öğretimi 1936 yılına kadar devam etmiştir. 1937 yılında ilkokulun temeli atılmış.3 dershane 2 öğretmen odası, 1 salon planlı ahşap bina inşaa edilmiştir.Bu okulun ilk öğretmeni yine bağlarbaşı semtinden İbrahim Soysaldır.

İlkokulun yapıldığı yıllarda okulun doğu cephesine halk evleri dershaneleri yapılmış ancak eğitim ve öğretimegeçilmeden bu faaliyete son verilmiştir.

1960 yılında eski okul yıkılarak yerine 5 dershane 1 müdür odası ve salonu bulunan taş duvarlı okul yapılmıştır.İlkokul olarak bu binada 1996 yılına kadar eğiktim ve öğretim devam etmişti.
1996 yılında bu bina yıkılarak yerine iki katlı 10 derslikli laboratuvarı , öğretmenler odası, idari bölümleeri bulunan, eğitim öğretimin 8 yıla çıkması nedeniyle buna göre planlanan kaloriferli binayapılmıştır.01.01.1998 tarihinde hizmete açılan bu binada eğitim öğretim devam etmektedir.
http://www.salyazili.tr.gg

Salyazıda - eğitim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-